ÖVRIGT / Diverse / Oljelykta 8203173
nr 820 3173
Oljelykta
mässing + sparbössa, nysilver, 1800-tal, , höjd: 23 + 11
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 15 april 2013
kl 19:53:14
100 kr
250 kr
250 kr
300 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.